sobota 17. septembra 2016

Neber si záležitosti z minulosti do budúcnosti.

Poviem vám pravdu. Vždy keď sa chcem ohlásiť, napísať niečo, niečím vás zaujať, rozmýšlam nad tým, čo chcete počuť. Dávam si otázku, čo bude stáť za to, že si tento článok prečítate dokonca? Vždy pečlivo chystám moje slová, aby ste z nich niečo mali. Niečo, nad čím sa môžte zamýšlať.
Potom sa snažím niečo nahradiť zmysluplnými slovami.

Posledné dni trávim balením, moje myšlienky sú zaseknuté niekde *čo som už zbalila-čo som nezbalila-nechce sa mi ísť nikde* Keď som triedila krabice, ktoré som priniesla z predošlého internátneho života, uvedomila som si, že som strašne materiálna. Išla som triediť krabice, nie posunúť veci na iné miesto. Každá jedna vec v tej krabici mala svoju minulosť, spomienky, ktoré som si vytvorila s niekym. Pohltila ma dominikánska nostalgia a rozhodla som sa nič nevyhodiť a všetko si zobrať na internát. Baška mi povedala " sama neveríš, že pojdeš na intrák len s jednou krabicou " poznáš ma lepšie než ja samú seba. Popritom ako som si triedila aspoň vypísané zošity som si uvedomila jeden veľmi dôležitý fakt.

Nič z tých materiálnych vecí, si nezoberieš so sebou na druhý svet, tak kašli nato, spravíš si nové spomienky. Tieto nechaj doma. Nemôžeš si spomienky vláčiť so sebou. Do nového života. Maj ich v mysli. To stačí Dominika.

A tak som si z dvoch preplnených krabíc, prichystala na chodbu jednu poloprázdnu.


Takto to býva vždy. Ľudia sa často obzerajú, nevedia sa posunúť ďalej pretože ich trápi vlastná minulosť a skutky, ktoré by odčinili. Kašli na to človek, nezmeníš to čo si spravil. Už dávno máš odpustené.2 Kor 5,17 - A každý kto je v Kristovi, je novým stvorením, staré sa pominulo a nastalo nové.Takže dobrá správa je, že ak chceš začať nový život, zabudni na všetko zlé. Nič z toho, čo bolo, nemá dosah. Tvôj starý človek je mŕtvy a ak sám nechceš už neožije.


Začni s novým štítom. Môžeš. Aj ja idem do nového s poloprázdnou krabicou :)

photo credit: BaskaPhoto


2 komentáre:

  1. Poznám ten pocit hromadenia spomienkových predmetov bez absolútne žiadneho využitia, toš a keď sa odhodlám to vyhodiť, tak asi o týždeň to oľutuje. Niektoré spomienky je treba uchovať, ale hlavne že sú uchované v človeku a veci po materiálnej stránke nie sú podstatné (hoci ľahšie sa mi povie, ťažšie zrealizuje...) Krásny článok, skutočne deep. ♥

    OdpovedaťOdstrániť

Každý komentár mi vyčarí úsmev na tvári :)